Değiniler- 2

Değiniler- 2

SIRADANLIK- SEÇİLMİŞLİK

Sıradan mısın seçilmiş mi? Etiket, unvan, şekil, suret, paye gözünde değer taşımıyor mu? Görünenden çok arka planını ele alabiliyor musun?!

seçkinlikİnsanlar yanlışlarından çok doğrularından yanmaktadır. Sıradan insanlar yanlışlarının, seçilmiş insanlar doğrularının muhasebesini yaparlar.

Sıradan insanlar kalabalıkların ve medyanın gündemi ile yaşarlar. Seçilmiş insanların ise hep kendilerine özel, düzeyli bir gündemi vardır!

Seçilmek; duyguların, törelerin, geleneklerin, alışkanlık- şartlanmaların etkisinde kalmadan evrensel ilkelerle değerlendirme yapmaktır.

 

EPİFİZ BEZİ (Pneal Gland)

Epifiz bezinin kişide aktive olmasının en büyük alameti; yalnızlığa çekilme arzusu, kalabalıklardan kaçış ve derin bir suskunluktur.beyinepifizi2


Epifiz bezi; beynin evrensel sisteme uyumlanma ve sonsuz sınırsız algılarına açılma noktasıdır. Seçilmişlerde aktive olmuştur.

Yüksek ve sessiz ortamlarda epifiz aktivasyonu artar.

Uzlet ve inziva yaşamamış Veli, dağa çıkmamış Nebi- Resul yoktur! (Epifiz)

 

AŞK

Aşk yaşanmadan, aşk uğruna tum varlık feda edilmeden kesinlikle Vahdet Yaşantısı açığa çıkmaz! (AhmedHulusi)94995054051691bc23b6cd972119875

Ehlinin Aşk- Vahdete dair sözü; bağırsak beynin hegemonyasından çıkış, Epifizin bilinci ele alışının ancak aşkla mümkün olacağInı düşündürdü!

Görücü usulü evlenen, ömürlük rıza ile yaşayanlardaki ışığın modern çiftlerin cogunda olmayışı düşündürücü değil mi?!

ACZİYET ve KUDRET

Ördek doğar sulara, kuzu doğar koyunlara karışır. En aciz yavru insandır.  Aylarca, yıllarca bakılır. Acize Halifelik verilmiş, ilginç!

İnsan-ı Kamilin bir adı da Abd-i Aciz miydi?

liderlik-ile-ilgili-genel-bilgiler

LİDER ve LİDERLİK

Liderlik ortaklık kabul etmez! Liderliği pekişenlerin yola çıktıkları dostlarını harcamaları bundandır. Devrim, kendi çocuklarını yer!

Liderin, yerini sağlamlama yollarından biri de baştan beri yanında olanlardan liderlik potansiyeli taşıyanları uzaklaştırmasıdır.

Potansiyel sahiplerini uzaklaştıran liderin, çapsız kişilerden ekip kurması eleştirilse de liderliğin ortak kabul etmemesinin gereğidir bu!

İçimize sinsin veya sinmesin Osmanlının asırlara ve kıtalara yayılan sarsılmaz liderlik gücü, büyük ölçüde Şehzade Katliyle alakalıdır.

Liderin beklediği kapasiteden önce vefadır. Bu da vefasından emin olunan çapsızları yakına çeker, emin olunmayan kapasitelileri öteye iter!x369

Gerçek Liderde duygusallık kalkmıştır. Duygusallık kalsa, gücü ele alınca ilk işleri kendilerini yükseğe çıkaranları harcamak olur muydu?!

Liderin güçlü beyin dalgaları, potansiyel lider adaylarına kamuoyu önünde fahiş hatalar yaptırır! Bu da liderin öne çıkışını hızlandırır.

Sonradan yönetici olunabilir. Liderlik ise doğuştandır. Her lider yöneticidir. Her yönetici lider olamaz.

Lider “İnşallah” “Allah’ın izniyle” dese de zaferi başkalarının duruşu ve zamanın akışına bırakmaz. En başta zafer getirecek planı hazırdır.

Lider, liderliğini korumada halkın doğrularını değil, makamın gereklerini öne alır! Bu uğurda hain, gaddar, zalim denmeyi bile göze alır.

Abdülhamid’in Hafiye Teşkilatı, 33 yıl; Kanuninin şehzade infazları, 46 yıl hükümranlıklarında etkindir. Şimdi biz yanlış desek ne yazar ki?

Gönüllerde ebedileşen liderler, vaktiyle gönüllere girmeye öncelik vermiş olanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir