Gerçeğe İlk Adım

Gerçeğe İlk Adım

Zikir vermek özel bir ehliyet içerdiği için bugüne kadar kimseye “Git filan Esmaları çek” demedim. Zikir sorulursa referansım Ahmed Hulusi’nin DUA VE ZİKİR kitabıdır, “Buradan bak, uygula” derim.

Uzunca bir süredir dostlarımdan şu mealde talepler geliyor: 

– “Allah İlmi”, “Allah Sistemi” diyorsunuz. Bedenen ve ruhen bizim buna hazır olmamızı kolaylaştıracak bir başlangıç noktası var mı? Eski veritabanımızı temizlemek ve bilincimizi bu ilme hazır hale getirmek için ne yapalım?

İşte bu samimi soruya bugün Ehlinden ilhamla kendimde uyguladığım başlangıç noktasını söylemek istiyorum ki samimi gönüller istifade etsinler:

– Ne kadar sürede tamamlarsanız tamamlayınız sıra ile şu okumaları yapınız. süre kısıtlaması yok, 3 ayda bitiren de var 6 aydır hala devam eden de. Size kalmış.

 

1-  100.000 İHLÂS SURESİ OKUYORSUNUZ.

2- 100.000 İHLÂS BİTİNCE 70.000 FATİHA OKUYORSUNUZ.

3- 70.000 FATİHA BİTİNCE 10.000 AYETEL KÜRSİ OKUYORSUNUZ. (Ayetel Kürsi çok ağır manalar taşır. Sizi zorlarsa 10 bin için uğraşmadan 1000 tane ile yetinebilirsiniz.)

Her İhlas’ta Besmele okuma şartı yok, başlarken her gün ve her başlama süreciniz anında bir besmele yeter. Abdestli daha güzel olur ama illa abdest şartı yok, dua ve zikir niyetine çalışma abdestsiz yapılabilir.

Bu çalışma sizi bu ilme daha kolay adapte olacak hale getirecek bi iznillah.

Bu çalışmayı önerdiğim ve samimiyetle bitirenler kendilerindeki farkı gördüler.

Bu çalışma bir bilinçaltı temizliği midir? Evet, okudum, yaşadım, gördüm. Öyle olduğuna inanıyorum. Eski bilgi ve anlayışları kaldırıp yeniye alan açma çalışmasıdır.

Yapmayanlar, haydi başlayın.

15 sene önce bende bu çalışma ile Allah İlmine Bismillah demiştim.

Mübarek olsun.

 

There are 2 comments for this article
 1. melis çalışkan at 14:47

  merhaba mehmet hocam,

  aşağıdaki sıralamayı ölmüşlerimizin arkasından da okuyabilir miyiz, nasıl niyet edip bağışlamalıyız yardımcı olur musunuz?

  1- 100.000 İHLÂS SURESİ OKUYORSUNUZ.

  2- 100.000 İHLÂS BİTİNCE 70.000 FATİHA OKUYORSUNUZ.

  3- 70.000 FATİHA BİTİNCE 10.000 AYETEL KÜRSİ OKUYORSUNUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir