Değiniler- 14

Değiniler- 14

ÖLÜMÜN GERÇEĞİ?

Gönül verdiğiniz zat vefat etti, şimdi kiminle istişaredesiniz, dedim. Gene onunla, dedi. Nasıl, dedim. Tıpkı sağlığındaki gibi, dedi.

Yani, dedim. Sorularımı sorar, bir bir cevaplarını da alırım başım sıkıştığında, dedi. Ölümün hakikatini keşfetmenin güzelliğini yaşıyordu.

“Cuma gecesi ölenler eve gelir, hediye bekler” dedi. Cuma geceleri lokma dağıtır, çocuk sevindirirdi. Muhabbet kokardı evimiz. Gelişlerinin muhabbeti.

Eşi öleli yıllar olmuştu. Ama ne zaman karar alacak olsa rüyada istişare ederdi. Gelen haberle hiç zarar etmedi. İnanmıştı bir kere!

Arabası bozuldu caddede. Çekme imkânı olmadı. Hırsızlık olabilirdi ama gitti uyudu. Sabaha yakın babası “Gece nöbet tuttum oğul” dedi.

“Nöbet tuttum, korkma, yerinde öylece duruyor” dedi. Sabah baktı, aynen öyleydi. Ölen gelir de nöbet tutar mıydı ki?!

Dragonfly (SONSUZ AŞK) Ölümü tadan biri geridekilere işaret ve haber yollayabilir mi?

http://okyanusum.com/filmler/sonsuz-ask-dragonfly/

HER İNSAN GÖRÜNEN İNSAN MI?

Ademoğlu, her beden sahibini insan sanmakla aldanmıştır. Oysa beden görüntüsü altında ne cinler, ne şeytanlar, ne hayvanlar gezer aramızda!

“Kıyamete yakın cinler görünür olur” un bir anlamı; kişisel kıyametin kopacağına yakın insan görüntüsündeki cinleri tanır olursun demektir!

BOŞLUK BIRAKMA VE İHMALİN BEDELİ

Hangi ulvi gaye uğruna yaparsanız yapınız, niyetiniz ne kadar temiz olursa olsun, Allah Sistemi, ihmal etme ve boşluk bırakmayı affetmemektedir.

Allah Sistemi, sorumluluklarının hakkını birini diğerine tercih etmeden adilce verenlere, aşırılıktan sakınanlara huzur bahşeder.

GÖRÜNMEZLERİN İŞLERİ

“CİNLERİN, İNSANLARIN ÇOĞUNU HÜKMÜ ALTINA ALMASI”; Negatife, Günaha, Tutkuya dönük yayınların kitleleri kuşatmasından da belli değil mi?!

Görünmez yapılar her insanı ayrı ayrı etkilemeye uğraşmaz. Birini etkilesin yeter. O bir insan(!) onları, yüzleri, binleri etkiler zaten!

Görünmez yapıların dünya yüzünde oluşturduğu ideolojiler ve o ideolojilerin oluşturduğu devletler de vardır! Basireti olan görür, fark eder.

Ehli, “Toplumlar o bölgede yerleşik görünmezlerin karakterini aynalar” demişse Gelenek- Töre- Adet- Değer vb leri bizim mi, yoksa?!!!!

sedat-simavi-odulleri-yeni-sahiplerini-bulduUlusal Gazetelerimizden birini kurmak üzere İstanbul’a doğru denizden yaklaşan adam güverteden şehre bakarak şöyle mırıldanıyordu: “Öyle bir gazete çıkaracağım ki Türk gençliği düşünemez olacak! Sex ve Futbolu öne çıkardım mı bu iş tamamdır.” Başardı da. O adamda konuşan o adam mıydı acaba?

Kitleler en çok Futbol ve Seksle uyuşturulmaktadır günümüzde.

Görünmez yapılar insanları en çok GELENEK- ŞARTLANMA- ALIŞKANLIK- DUYGU- DEĞER damarlarından ele geçirirler.

“Duygularının esiri” olmak ile “Cinnilerin esiri” olmak arasında fark var mıdır ki?

Görünmez yapılar bir topluma ŞİMDİyi, ANı yaşatmak istemezse onları ŞANLI TARİHte tutar, destanlarla oyalar, dedim gitti. Kızmak serbest J

– Görünmez yapıların belli başlı gıdaları nelerdir?

– İnsanın üzüntüsü, OKUyamadığı acısı, takıntısı,tutkusu,arzusu,hırsı onların gıdasıdır.

“Cinlerin gıdası KEMİK ve HAYVAN GÜBRESİdir” (Hadis)

Kemikleşmiş; donmuş bakış açıları ve hazmedilmemiş; yaşama geçmemiş bilgiler, desek mi?

Milletimizin ve yetkililerin önemli çoğunluğu HACCIN RUHUnu kavramak- yaşamak yerine OSMANLI REVAKLARIna takmışsa, bu ne ile açıklanır?!!..

KAN RÜYAYI BOZAR

Sünnetullahta olanı yok veya olmayanı var sayarak da kendine bir dünya kurabilirsin ama bil ki bu uçuşun yere çakılana kadar sürecektir.

– “KAN, RÜYAYI BOZAR” ne demek?

– Sünnetullaha itibar etmeden Hayal Dünyasında yaşayan; duvara toslayıp bedel ödeyince gerçeği görür demek!

Dünyanın hiçbir ülkesinde, hukuk kuralını bilmiyor olmak ceza- bedel ödemeye mazeret teşkil etmez. Bu, Allah Sisteminde de aynen böyledir.

B9aJV0DCYAAFlGP“Bilgi Almak” ile “Bilgiye İman” aynı şey olsaydı; bu resmi görenin eli pakete gitmezdi.

 

B9bLnadCEAAfiQ_

“İntihar haramdır. Sigara yavaş yavaş intihardır. Öyleyse sigara da haramdır!”

(1979 da bir Cuma hutbesinde söyledi Eskişehir Çarşı Camii Baş İmamı Mehmet Sarıcaoğlu merhum. Dinlediğimde 12 yaşımdaydım)

SINAV MI? SEYİR Mİ?

Hikmetini OKUyamadığı veya egosuna ağır geldiği için okumak istemediği her noktada “SINAVDAYIZ” diyen henüz Tanrısından kurtulamamıştır.

Duygusallık var oldukça Tanrısallık yok olmaz!

Tanrının seni sınava aldığı zannında olabilirsin. Allah’ın ise böyle bir işi hiç olmadı!!!!

Maşallah sen ne kadar önemliymişsin ki Allah’ın bütün işi gücü seni sınava çekmek!

Breh breh breh! Sevsinler senin idrakini!

Ödül-Ceza ikiliği egonun algısıdır. Onun işine gelir. Sevdiğine ödül, sevmediğine ceza verilsin ister. Şuur ise bu tip şirklerden beridir.

Hayat; bir sınav değil, tek-bir ana programın bizim programımız ve çeşitli programlar olarak açığa çıkmasından ibaret bir seyir sahnesidir.

Nehir, yukarılardan önüne çakıl getirse, normal. Rüzgâr, pencerene çöp savursa, normal. Genetik bir arıza çocuğunda çıksa, isyan öyle mi?!..

Kendini tanıma gayretine girme, duygularına tapın, alabildiğine yan, yangınına sınav etiketi yapıştır. ZİNCİRLEME KENDİNİ KANDIRMA HASTALIĞI.

“Programını- ürettiklerini yaşarsın” denmiş. Din adı altında korunma önerileri verilmiş. Sen hala “ALLAH TAKDİRİ”ni birinin yol çizmesi san!

Doğumu başlangıç, ölümü öteye geçiş, ahireti karne dağıtım töreni sanan cahillerden misin, ANı fark ederek süreçleri OKUyan uyanıklardan mı?

Senaryo da set de hazırdı. Çekim yapıldı, bitti. Montaj da tamam. Sana düşen sadece izlemek. Filmin dram veya komediymiş, bundan sana ne?

Sinemada dram izlemiş, ağlamaktan gözleri şişmiş, bitince etkisinden çıkamamış, tutmuş hasta olmuş. Tanıdık geldi mi? Filmin adı ÖMÜR dediler.

BİLGİ HAKİKATE PERDE ÇEKER Mİ? YENİLEN ARTIK!

Son videoda; “YENİLENİN, YENİLENİN, YENİLENİN Kİ ELENMEYİN” denmiş. Hala soruyor; SAİD- ŞAKİ BELLİ, BENİM GAYRETİMLE OLUR MU BU?

HAKİKAT BİLGİSİ DE HAKİKATE PERDE OLUR bazen. Videoyu bir daha izle, eski bilgiden de soyunup yeniyi giy artık!

https://www.youtube.com/watch?v=x2N_O7zN_eg&feature=youtu.bE

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir