Popüler Etiketli Paylaşımlar- 1

Popüler Etiketli Paylaşımlar- 1

Bu bölümde TT olmuş, popüler etiketli (#) paylaşımlarımızı okuyacaksınız.

#GerçekŞuKi

#GerçekŞuKi araştırma çabasına girmek yerine birilerinin bilgisine uyma kolaycılığını tercih eden kişi; güdülen, sömürülen, kullanılan olur.

#GerçekŞuKi Kur’an, güdülen insan olmayı önermez! Bu konuda ayet açıktır. İşte açıklaması: http://www.tasavvuf.gen.tr/tasavvuf-yazarlari/mehmet-dogramaci/raina-%E2%80%93-unzurna/ …

#GerçekŞuKi insan kendini ölüme yakın hissettiği ölçüde insandır. Yaşlılar- hastaların daha olgun davranış ve konuşmaları buna canlı örnektir.

#GerçekŞuKi Kudretli; kuvvet uygulayacak caydırıcılık sahibi değil; duruş sahibi insandır. Duruş sahibi; duygularının ipini eline alandır.

#GerçekŞuKi “Dünya ahiretin tarlasıdır” hadisi bir yönüyle de ŞİMDİKİ DURUMUN; YARINKİ DURUMUNUN TOHUMUDUR anlamınadır.

#GercekSuKi Çevredeki haksızlıklarda kıyameti koparan kişi; bedeni için yaşamakla kendi hakikatine yaptığı haksızlığın farkında bile değil.

#GercekSuKi “Ademoğlu tıka basa doldurduğu midesinden daha kötü bir kap doldurmamıştır.” Hz. Muhammed Mustafa (sav)

#GercekSuKi İçinde olduğu ateşi fark etmek ve söndürmek yerine,başkalarının yangınlarına itfaiyeci olmak gibi adanmışlıkla perdelidir beşer.

#GercekSuKi Kendi gerçeği ile yüzleşmek asıl kulluk ödeviyken “İnsanlığa hizmet” adı altında hakikatine gafil olarak ömrünü tamamlar çokları.

#GercekSuKi Rüyanın yalnız görüldüğü, Nefesin yalnız alındığı, Kabre yalnız girildiği bir yaşamda Dinin Bireye hitap ettiği hala anlaşılamıyor.

#GercekSuKi kimi “Her kuş sürüsüyle uçar”a sığınarak, kimi “Kartallar yalnız uçar”ı baz alarak geçip gidiyor dünyadan! Hepsi yerli yerince.

#GercekSuKi Ellerinle ürettiklerinin bedeli ürettiğin an oluşur. Bunun bazen hemen, bazen aylar, yıllar sonra çıkması sadece zaman vehmidir.

#GercekSuKi Allah gizlediklerini de açığa vurduklarını da bilir (16/23) bir yönüyle “FİİLLERİN DE DÜŞÜNCELERİN DE BEDELİ ÖDENİR” demektir!

#GercekSuKi Beyin her an dalga giriş- çıkışı olan açık bir ev iken insanların düşüncelerini sakladığı inancı sadece bir zandan ibarettir.

#GercekSuKi Allah gizlediklerini de açığa vurduklarını da bilir; bir yönden, DÜŞÜNCELER DE FİİLLER DE SERİÜLHİSAB İŞLEMİNE TÂBİDİR demektir.

#GercekSuKi Her kişi düşünce- fiillerinden buharlaşanlarla oluşmuş bir bulut taşır başında. Yıldırım da Yağmur da ondandır, dışarıdan değil.

#SevelimSevilelim

#SevelimSevilelim Besmelenin hakikatte; “Varlığımın özü Allah adına projelendiriyor, uygulamaya geçiyorum” demek olduğunu biliyor muydunuz?!

#SevelimSevilelim Besmelenin gerçek anlamı RAHMAN, RAHİYM esmalarına verilen ESİRGEYEN- BAĞIŞLAYAN kelimeleriyle örtülmüştür. Ya gerçek ne?!

#SevelimSevilelim Besmelenin,Kur’anın ruhunu anlama yolu Esmaül Hüsnayı doğru anlamaktan geçer. İşte doğru kaynak: http://www.ahmedhulusi.org/kuran/elesmaulhusna.htm

#SevelimSevilelim Besmele bir anlamda “Yöneldiğim işi benliğimden bağımsız, sırf Allah adına yapmaya, getirilerini yaşamaya niyet ediyorum”

#SevelimSevilelim “Bismillah her hayrın başıdır, biz dahi başta ona başlarız.” (Said Nursi ks)

#SevelimSevilelim Ruhi Su – Be Hey Kardeş Hakkı Bulam mı Dersin: http://youtu.be/pdNXuojGd0Y 

#SevelimSevilelim Euzübillahimineşşeytanirraciym… HAKİKATİNİ KAVRAMAKTAN UZAK DÜŞMÜŞ EGOMDAN; ÖZÜMÜN HAKİKATİ OLARAK ALLAH’A SIĞINIRIM.

#SevelimSevilelim Euzübillahimineşşeytanirraciym… SANAL-BEŞERİ-DÜNYEVİ KİMLİĞİMDEN; KİMLİKSİZ- KULLUĞUN ÖZÜ OLARAK ALLAH’A SIĞINIRIM.

#SevelimSevilelim Euzübillahi. SÜREKLİ VEHİM-KORKU POMPALAYAN BEŞERİYETİME TESLİM OLMAYIP ÖZÜMÜN HAKİKATİ ALLAH OLARAK İNSANLIĞIMA YASLANRIM.

#BeniRahatsızEdenŞey

#BeniRahatsızEdenŞey İnsanların başlarına gelenler hakkında “Bunu hangi halimle tetikledim” yerine “Niye başıma geldi ki?” diye sormalarıdır.

#BeniRahatsızEdenŞey Apaçık geri kalmışlıklara rağmen müslümanların hala müslüman oldukları için Allah’tan torpilli olduklarını sanmalarıdır.

#BeniRahatsızEdenSey Yaşarken içsel huzur bulamayanların “Allah ahirette bizi güldürecek” diye inanmaları. Oysa bugünün ne ise yarının odur.

#BeniRahatsızEdenSey Ülkemde hala Kur’an-ı Kerim parayla satılırken bedava İncil dağıtan misyonerlere ateş püskürmemiz. Garip değil mi!?

#BeniRahatsızEdenSey Bedava “Kur’an Çözümü” dağıtan gence teşekkür yerine bazılarının, “Niye bedava? Değirmenin suyu nereden?” diye sorması.

#BeniRahatsızEdenSey Geleneksel Din anlayışını sorgulayanlara çoklarının din tahripçisi, sapık, zındık, ajan, maksatlı vb etiketler vurması.

#BeniRahatsızEdenSey Acı çekenlerin “Neyin bedelini ödüyorum?” sorgulaması yerine “Allah sevdiği kula bela verir”le avunmayı seçmeleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir