Yöneliş Önerileri- 1

Yöneliş Önerileri- 1

Bundan böyle bu başlık altında çeşitli konularda dua, zikir, nafile vb uygulama önerilerimizi okuyacaksınız.

MADDİ SIKINTILAR VE ZENGİNLİK İÇİN

Vakıa Suresinin bir adı da “Zenginlik Suresi”dir. Bu sureyi ömür boyu okumayı vird edinip fakirlik çekmeyenler vardır. Sahabe-i Kiramdan çocuklarına ne bıraktın sorusunu “Vakıa Suresini bıraktım, ondan büyük miras mı olur?” diye cevaplayanlar olmuştur.

Bu sure hakkında bize ulaşan son bilgilerden biri de “Vakıa Suresini 1001 (Binbir) kere okuyup bitirenin maddi problemleri çözülür” yönündedir.

Okuma; Kur’andan yüzüne olabileceği gibi, sayfasını fotokopi çıkarıp otobüste, yolda, dinlenirken okumak şeklinde de olabilir. Hata cep telefonu veya bilgisayara indirip tekrar tekrar dinleme şeklinde de okunabilir.

Biz seri okuması sebebiyle Davut Kaya Hocamızın hatim setinden Vakıa Suresini size sunuyoruz. Linkten dinleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=dBdlDVqDw_0

{Bize öneren; bu çalışmasıyla çok kısa sürede Zenginliğe kavuştuğunu söylemiştir.}

İŞ ARAYANLAR İÇİN

Perşembeyi Cumaya bağlayan gece yatsı namazını kıldıktan sonra bir tesbihle “BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM” zikri yapıyorsunuz 1000 adet. 1000 adet bitince iki rekat nafile kılıyorsunuz; her iki rekatta Fatihadan sonra tek İhlas ile… Namaz sonrası yine 1000 Besmele… Yine 2 rekat namaz…

Böyle devam ederek 12.000 BESMELE okuyorsunuz, haliyle 12 kere de 2 şer rekat namaz kılmış oluyorsunuz.

Sonunda hayırlı bir iş niyazı ile dua ediyorsunuz. 
Hepsi bu kadar.

{Bize öneren; bu çalışmasıyla kalbinin huzur bulduğu bir işe çok kolayından, çok kısa sürede kavuştuğunu söylemiştir.}

AİLE HUZURU, EŞLER ARASI MUHABBET İÇİN

Bir hafta süre ile gece yarısından (00.30 dan sonra) saat: 04.30 arası zaman diliminde Tesbih Namazı kılıyorsunuz.

Tesbih Namazının son secdesinde (4. rekatın 2. ve son secdesinde) Önce İstiğfar ediyorsunuz; tüm günahlarınızı, hatalarınızı, yanlışlarınızı Rabbinize itiraf ediyorsunuz, ana dilinizle… Sonra bol miktarsa Salavat okuyorsunuz Resulullah (sav) e…. Sonra 7 kez şu duayı yine secdeden başınızı kaldırmadan okuyorsunuz:

“Rabbi inniy mağlubun fantasır, vecbür kalbil münkesir, vecmâ’ şemlil müddesir, inneke enter rahmânül muktedir; ikfiniy yâ Kâfiy fe enel abdul muftekır ve kefâ Billâhil veliyyen ve kefâ Billâhil nasıyra; inneş şirke lezûlmün aziym. Ve mallâhu yuriydu zulmen lil ibad. Fekutia dabirul kavmilleziyne zalemû, velhamdulillâhi rabbil âlemiyn.”

Bu duayı 7 kez okuduktan sonra yine bolca Salavat okuyup secdeden son ka’deye doğrulup oturuyorsunuz. Selam verip namaz bitince ise şu duayı 1000 (bin) kez okuyorsunuz:

“Vemen yettekıllahe yec’âllehu mahracen ve yerzukhu min haysu lâ yah}tesib. Ve men yetevekkel alallahi fehuve hasbuh.”

Aile saadetiniz mübarek olsun. 
Allah sizi, eşinizi ve de çocuklarınızı hem dünyada hem ahirette Cenneti Yaşayanlardan eylesin.

{Allah İlminin samimi takipçisi hanım bir okurumuzun bizzat deneyimlediği, dönüşümü açıkça gördüğü, bir haftada netice aldığı bir çalışmadır bu.}

HAYIRLI BİR EŞ İLE EVLENMEK İÇİN YÖNELİŞLER- 1

Rasulallah (sav) Hz. Ali (kv) ye verdiği öğütlerden biri:

“Ya Ali, Bir a’mâ (gözleri görmeyen insan) görürsen onun sol kolunu sağ elinle tut ve ona ikramda bulun. Böyle yaparsan Allah sana saliha bir eş nasip eder”

(Kaynak, Dört Halife, Hz. Ali bölümü, Bedir Yayınları, 1981)

Kanaatimizce a’mâlara yardım ve ikramla birlikte güzel söz, hal- hatır etme, onları dinleme dahi aynı kapsamdadır.

Evlenmek isteyen kardeşlerimiz hemen kendi çevrelerinde bir a’mâ Allah kuluna, Rasulallahın (sav) Hz. Ali (kv) ye önerdiği şekliyle ilgi göstersinler.

Lütfedilecek salih veya saliha eş, kendilerine hayırlı olsun.

{Bu konuda önerilerin devamı da olacak}

HAYIRLI BİR EŞ İLE EVLENMEK İÇİN YÖNELİŞLER- 2

Yatsı namazını kıldıktan sonra 4 rekat Allah rızası için namaz kılınacak… Selam verdikten sonra oturduğunuz yerden kalkmadan;

100 kere “Seyyidül İstiğfar.” (Bunu bilmeyen kendince bir tövbe- istiğfar cümlesi oluştursun onu 100 kere tekrar etsin)

10 Salâvat getirdikten sonra

1 Fatiha, 3 İhlâs, 1 Felak, 1 Nas okuduktan sonra;

Bir bardak temiz su alınır ve bunun üzerine 101 defa aşağıdaki ayetler okunup üflenir. Evlenmek isteyip de birini bulup evlenemeyen kişi bu sudan içer.

Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Hem nasibii açılır hem de üzerinde bir bağlılık, tutukluk varsa Allah’ın izniyle çözülür.

101 Kere suya okunacak ayetler: “Bismillahirrahmannirahim, Inna fetahna leke fethan mübina… Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba…”

*
21 günün sonunda karşınıza çıkacak nasibiniz hayırlı olsun. Yeni yuvanızda saadetler dilerim. 

HASTALIK, STRES, ZİHİNSEL VE BEDENSEL ZİNDELİK İÇİN

7 gün süre ile Sabah Namazını kıldıktan hemen sonra bir bardak suya Şifa niyetine; 41 FATİHA okuyorsunuz. Okuma tamamlanınca suyun bir miktarını içiyor, bir miktarını da yine şifa niyetine elinize, yüzünüze, boynunuza sürüyorsunuz.

{Hastalıktan Allah’a sığınmanın sünnetullahta karşılığı doktora gitmek ve önerilere uymaktır harfiyyen. Bu çalışma tıbbi uygulamalara destek bir uygulamadır. Modern Tıbbı hiç kimse ihmal etmesin.}

ÜLKEMİZİN HUZUR, AFİYETİ; İNSANLARIMIZIN SELAMETİ; BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN

Ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliğimiz için aşağıdaki önerilerden birini dostlarımız seçerek okuyabilirler. Hangisi kolayınıza gelirse lütfen ona yöneliniz, ikisini de aynı anda yapmak şart değildir. Vakti olan yapabilir.

– Her gün 1.000 adet “İnna fetahna leke fethan mübiyna” 
(Sadece bu ayet okunacak tüm Fetih Suresi değil.)

– Her gün 313 adet “AYETEL KÜRSİ”

Milletimizin başı sağ olsun. Rabbül Alemiyn hainlere fırsat vermesin. Tüm ölen ve yaralan kardeşlerimize baş sağılığı diler, ailelerinin acısını paylaşırız.

AİLE HUZURU, EŞLER ARASI MUHABBET VE HAYIRLI NESİLLERE SAHİP OLMAK İÇİN

Resulullah Efendimiz (sav) Kızı Fatıma’yı evlendirdiğinde Hz. Ali ve Hz. Fatıma’yı karşısına alıp şu duayı yapar: “Allâhumme bârik fiyma ve bârik aleyhimâ ve bârik lehüma fiy neslihimâ!..”

“Allâh’ım bu evlenmeyi mübarek kıl, onlara da hayırlı eyle, nesillerini mübarek eyle!..”
*

Biz bu Resulullah duasını eşler arası huzur, aile içi muhabbet ve hayırlı evlat sahibi olmak için neden yapmayalım? (Kendimize okunacağı için duadaki HA zamirleri NA ya çevrilmiştir.)

< Allâhumme bârik fiyma ve bârik aleynâ ve bârik lenâ fiy neslinâ! >

21 gün boyunca sabah namazının hemen peşine 41 er kere okusa evli çiftler; 41 kere Maşallah denecek saadetleri ve evlatları niçin olmasın?

Çocuk sahibi olmak, evinde huzur bulmak isteyen çiftlere öneririz. İster tek başına ister karı koca olarak ayrı ayrı bu uygulamayı yapabilirler.

{Çocuk sahibi olmada tıbbi çareler ve yollar mutlaka aranmalıdır. Suiistimale açık cincilere ve sözde enerji yükleme adıyla bu hassas konuyu sömürenlere para kaptırılmamalıdır. Dua müminin en büyük anahtarıdır.}

Not: Hanımların Özel günlerinde dua okumada sakınca yoktur. Namaz kılamasalar da 21 günlük çalışma kesintiye uğramasın, onlar sabah namazı vaktinde yine okumalarına devam etsinler.

İNSAN İÇİN SADECE ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞI VARDIR.

Evet, Necm-39. ayette böyle buyruluyor.

İnsanoğlu, alışılmış değerlerle yaşadığının farkında olmadığı gibi ne yazık ki; alışılmış, ezber anlayışlarla yaşadığının da farkına varamıyor çoğu zaman…

Ayet; insan için sadece çalıştıklarının; kendisinden açığa çıkanların; düşünce, fiil, hayal, niyet, gayret, yöneliş, duruş, dua ve zikir vb üretimlerin karşılığı bir hayat olduğunu vurguluyor.

Ne yazık ki çalışmayı sadece “fiili emek” olarak algılayanlar; yaşadıkları hayatın sadece “fiili gayretlerinin değil; niyet, düşünce, yöneliş eseri olduğunu” da elbette göremiyorlar!… Düşünmedikçe, akletmedikçe, sorgulamadıkça da görmeleri mümkün gözükmüyor…

“İşimiz Allah’a kalmış” gibi karamsar ve karamsar olduğu kadar da şirk kokan bir söz, “İşimiz duaya kaldıysaaa… ” şeklinde Rabbinin insandan istediği en önemli ibadeti hafife alan pervasız yaklaşımlar toplumsal kültür temellerinde zihinlere yerleşmiş kanserojen virüslerdir. Bu virüslerle büyümüş bir bilincin; “Duanın ve Zikrin de bir çalışma, bir üretim olduğunu” kavraması mı? Zorun da zoru…

Bizim dostlarımız elbette bu sığ anlayışlara prim vermezler.

Bizim dostlarımız bilirler ki, bu yayın ve bu sayfa sırf Allah Rızası amaçlıdır. Yayın sahibinin hiç kimseden ne beş kuruş maddi, ne de bir tutam manevi paye beklemediğini de bilirler…

Bizim dostlarımız; Rablerinin gökte, uzayın tepe noktalarında değil, bi zatihi esmasıyla beyinlerinde, derunlarında mevcut olduğunu da bilirler…. Yukarıda aşkın bir güçten değil, bizzat kendi hakikatlerinde mevcut mutlak kudretten ister, sadece ona yönelir, sadece ondan yardım diler, sadece ona kulluk eder bizim dostlarımız…

Bilirler ki; kendilerine önerilenler rast gele seminer veya felsefe notu türünden hususlar değil, bizzat yaşanmış deneyimlerdir….

Evet, yönelişi sağlam, imanında şek ve şüphe olmayanlara “Zenginlik Suresi Vakıa Okuma Çalışması” nı ve “İş arayanlar için Bir Zikir ve Yöneliş Çalışması”nı önceki paylaşımlarımızda takdim ettik.

Uyanık bilinçler, engin gönüller niçin bu önerilere “ÇALIŞMA” başlığı koyduğumuzu, bunun da yukarıdaki ayet içinde bir “ÇALIŞMA” olduğunu elbette sezdiler ve derhal gerekli faaliyete geçtiler bile…

“Vakıa Suresi Okuma Çalışması” yapanlara zenginlikleri mübarek olsun…

Perşembe gecesi “İş için yöneliş çalışması” yapacak dostlarımıza da yeni işleri hayırlı ve bereketli olsun…

Konuyu anlamayan, hariçten gazel okuyan veya aklı sıra çeşitli imalarla önerileni hafife almaya çalışanlar mı? Her dönemde vardılar, şimdilerde de elbette olacaklar…

Biz, Kaynak Suyunun bulandırılmasına izin vermeden pınar başına gelenler için ikrama devam ediyoruz.

Haydi, afiyet- şifa olsun… Bereketli olsun…

HANİ ŞEMSİYENİZ?

– Yağmur duasına çıkıyoruz, dedi imam. 
– Yağmaz dedi meczup, yağmaz.

– Neden ama, dedi cemaatten biri.
– “Hiçbirinizde şemsiye yok”, dedi meczup!

*
“Vakıa Suresi Zenginlik Suresidir” Hadisine imanla bir çalışma önerdim.

“Başladım Hocam, dua edin kolaylaşsın” dedi. “Zenginsin! Zenginliğin mübarek olsun” dedim. “İnşallah” dedi ama sesi de satırları da cılızdı….

Bir diğeri aldım iman ettim, hep beraber zenginiz diye mukabele etti duama…

*
İş arayanlar için de bir çalışma önerdim. Başlıyorum diyene “Yeni işin hayırlı olsun” dedim. Çoğu şaşırdı. Memlekette ekonomik sıkıntılar, işsizlik diz boyu iken bir çalışma ile iş mi? Karışık ve kalabalık zihin nasıl inansındı değil mi?..

İnsan duasına inansa ve bir iman etse yönelişine, neler olmazdı neler… Ne yazık ki insan kendi vehmiyle, kendi kaygısıyla, kendi zihniyle idam etti duasını… Sonra da sırtını kadere yaslayıp topu Allah’a attı…

*
“İş bulmak için önerinizi okudum, tam da başlayacaktım ki posta gelmiş, kapı çaldı. Bir de ne göreyim? Nicedir beklediğim işe alınmışım, başlama emrim gelmiş!”

Niyeti güçlü, yönelişi samimi olana daha duaya başlamadan sırf niyeti ile veriyordu Rabbi…

İnsan, Dua ve Zikrin şu dünyada kendine verilmiş en paha biçilmez hazine olduğunu keşke bilseydi!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir