Hadis-i Kudsi Tahlilleri- 8

Hadis-i Kudsi Tahlilleri- 8

Sefere çıkınız; sıhhate erer, ganimet bulursunuz. (Hadis-i Kudsi)

Benliğinizden geçmeye, kendi gerçeğinizi aramaya, kendi gerçeğinizi sorgulamaya, hakikatinizi bulmaya ilim yolculuğuna çıkınız. Bu yolculuğa çıkarken asıl cihat olan nefsinizle mücadelenizi gerçekleştirip bağlardan, şartlanmalardan, vehimden, vesveseden, değer yargılarından, tabulaşmış keskin fikirlerden, beklentilerden, toplum kültüründen, duygusallıktan, cinsiyet algısından, ben dediklerinizden geçiniz ki nefsiniz dönüşsün, geceniz aydınlığa çıkmış olsun. O zaman ruhunuz sıhhate erer, hazine olan kendi gerçeğinizi bulmuş olursunuz.

Halife yanımı tahta oturtabilmek için, İş yeri kimliğimden, Evladımı sahiplenme duygusundan, titizliklerimden, takıntılarımdan, şartlanmışlıklarımdan, maddi konuları ön plana almaktan, başarı tutkusundan, kalıplaşmış fikirlerimden, olmazsa olmazlarımdan, zihnimdeki kalabalıklarımdan, kendimde yıkmam gereken tüm şeylerden sefere çıktım. Bu yolda ancak M.D hocam ve dostlarımla sıhhate erebilirim. Kendi gerçeğimi bulabilirim.

Rahmani boyutunu açığa çıkarmak istiyorsan, yüksek frekans da ve yüksek idrakte yaşamak istiyorsan, halife boyutunu yaşamak istiyorsan, esma boyutunu yaşamak istiyorsan, hiçliğini yaşamak istiyorsan; ey alt beyin, ey beşer yan, çık kendinden üst beyine seyre sefere. Kulluğun için, ebediyetin için ibadet et, Sünnetullah kurallarına uy, beşeriyetinden vazgeç, olmazsa olmazlarından vazgeç. Vazgeç ki arz dan semaya çıkasın. Vazgeç ki Miracını yaşayasın.

Sevil

Hakikatine doğru uzanan yolda sefere çık, eski bağları kopart ver gitsin, at gitsin, sat gitsin, Bağırsak beyinden başla tırmanmaya üst bilince doğru… Ve bağlarından kurtuldukça sıhhate erer, beyindeki epifiz bulunca ganimetini almış olursun…

İbrahim

Fiziki dünyadaki enerji alanları ley hatları frekans yapının gereği olarak malumdur. Hadisle işaret edilen bu durummuş gibi görünse de bununla birlikte bilinç boyutunda bir oluşa farklı açılardan bakmak beyindeki hücre grupları arasında farklı bağlantılar oluşturacağından bir başka dikkat çekilen nokta da bu olabilir. Hadise daha derinden baktığımızda ise zihinde akışta oluşturulacak kesinti ve odak değiştirmek , üzerine düşünülen konunun seyrini daha üst nitelikli bir yapıya teslim demek de olabileceğinden , hadisin işaret ettiği noktalardan biri de budur diyebiliriz.

Güven

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir